Ukraina, 49038, Dnipro, ul. Kniazia Yaroslava Mudroho, 68

Вирішення проблеми обліку нерівномірного споживання (генерації) електроенергії.

В енергетиці існує проблема обліку електроенергії на об'єктах, де присутнє нерівномірне споживання (генерація) електроенергії. Наприклад, добові коливання на сонячних електростанціях, де пікова віддача потужності в мережу в денний час і власне споживання в нічний, відрізняються більш ніж в 1000 разів. Іншим прикладом може служити сезонні (зима-літо) зміни споживання електроенергії підприємствами з електроопаленням. А в зв'язку з широким впровадженням світлодіодного освітлення дана проблема стала актуальною для виробничих підприємств з однозмінним або двозмінним режимами роботи.

Суть проблеми полягає в тому, що відповідно до чинних в світі стандартів метрологічні характеристики вимірювальних трансформаторів струму (ТС) регламентуються в діапазоні сили струму від 1% до 120% від номінальної. Тобто відношення максимальної сили струму до мінімальної дорівнює 120 разів, тоді як для об'єктів зазначених вище, таке співвідношення має бути 1000 і більше.

Слід зазначити, що при силі струму менше 1% від номінальної, похибка ТС не регламентується і найчастіше негативна, а значення похибки може коливатися в дуже широких межах. Отже, енергопостачальні компанії несуть прямі втрати.

Ми пропонуємо рішення даної проблеми шляхом використання ТС з розширеним діапазоном вимірюваної сили струму. Нашим підприємством розроблені і освоєні у виробництві ТС типів ТОЛУ, ТПЛУ і ТПОЛУ з класами точності 0,5S+ і 0,2S+, похибка яких регламентується в діапазоні від 0,1% до 120% номінальної сили струму (співвідношення 1200 разів!). Для порівняння, на малюнку нижче, показані метрологічні характеристики ТС класу точності 0,5S і 0,5S+.

ТС класу точності 0,5S+ і 0,2S+ дозволяють замінити ТС з коефіцієнтом трансформації, що перемикається, за допомогою яких сьогодні вирішується піднята проблема, а отже можливо скоротити проектну вартість комірки обліку електроенергії. Більш того, використання ТС класу точності 0,5S+ і 0,2S+ сприяє зменшенню експлуатаційних витрат, так як відпадає необхідність в регулярному перемиканні коефіцієнта трансформації ТС, особливо при добових коливаннях споживання.

ТС з розширеним діапазоном вимірюваної сили струму, відповідно до вимог "Технічного регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки" пройшли оцінку відповідності в ДП "Укрметртестстандарт" і внесені до Держреєстру України.

Трансформатори доступні для замовлень.

1 Діапазон сили первинного струму, в якому регламентується струмова і кутова похибка ТС класу точності 0,5S відповідно до ДСТУ IEC 60044-1 (Imax / Imin = 120)

2 Діапазон сили первинного струму, в якому регламентується струмова і кутова похибка ТС класу точності 0,5S+ (Imax / Imin = 1200)